Zwiększenia fps

Zwiększenia fps

W internecie wypisanych jest wiele metod zwiększania liczby FPS. W tym poradniku postanowiłem zgromadzić ich jak najwięcej, aby zaoszczędzić czasu szukającym i potrzebującym :-).

Wielu początkującym graczom zdarza się, że ich komputery podczas gry nie wyciągają upragnionych 100 FPS, zwłaszcza po rzuceniu kilku smoke'ów w jedno miejsce. Tyczy się to szczególnie grających na starszych maszynach. W tym poradniku dowiesz się jak szybko i skutecznie polepszyć płynność gry.

* Wielu z Was zastanawia się co to w ogóle są te FPS'y? FPS'y to liczba klatek "pełnoekranowych obrazów", które nasz PC da radę wyświetlić w ciągu jednej sekundy. Im większa liczba FPS'ów, tym płynniej chodzi gra.

* Liczbę naszych FPS w Counter-Strike możemy sprawdzić poprzez wpisanie w konsoli komendy net_graph 3 - wyświetli nam się liczba FPS, loss oraz choke. Jeśli chcemy sprawdzić tylko ilość klatek na sekundę, wystarczy wpisać komendę cl_showfps 1.

* Podstawową metodą zwiększania FPS w grze jest ustawianie jak najmniejszej rozdzielczości, ponieważ im większa rozdzielczość, tym większy wysiłek dla naszego komputera.

* Wielu graczy szuka w internecie czegoś o "synchronizacji pionowej", która ma (podobno znacznie) zwiększyć naszą liczbę FPS.

* W dużym stopniu na ilość FPS wpływa to czy nasz system jest "brudny" czy "czysty". Jest wiele programów, które usuwają śmieci z Windowsa, dzięki czemu system chodzi znacznie szybciej. Takim programem może być np. CCleaner.

* Do zwiększania liczby FPS służą także uproszczone modele postaci i broni. Są to High FPS Models oraz High FPS Weapon Models.

Dodaj komentarz