Popradniki

Jak zmniejszyć ping

1. Ściągnij i zainstaluj program HL TooLz .

2. Zakończ działanie wszystkich aplikacji, które mogą spowalniać Twoje łącze. Mam tu na myśli wszelkie komunikatory, antywirusy i tym podobne.

3. Wejdź na stronę Speed Test i zjedź na dół.

4. Kliknij na przycisk BEGIN TEST.

5. Trwa sprawdzanie prędkości Twojego łącza. Po lewej stronie ukażą Ci się wyniki.

6. Uruchom program HL TooLz i przejdź do zakładki Ping Tweaks.

7. Przy [Step 1] i [Step 2] wybierz z listy KBits/sec.

8. W polu "My UPLOAD speed is:" wpisz wynik z testu (upload). Pamiętaj, aby podać liczbę, która na wyniku jest pogrubiona i podana w kbps. Nie wpisuj liczby z nawiasu.

 

Zwiększenia fps

W internecie wypisanych jest wiele metod zwiększania liczby FPS. W tym poradniku postanowiłem zgromadzić ich jak najwięcej, aby zaoszczędzić czasu szukającym i potrzebującym :-).

Wielu początkującym graczom zdarza się, że ich komputery podczas gry nie wyciągają upragnionych 100 FPS, zwłaszcza po rzuceniu kilku smoke'ów w jedno miejsce. Tyczy się to szczególnie grających na starszych maszynach. W tym poradniku dowiesz się jak szybko i skutecznie polepszyć płynność gry.

* Wielu z Was zastanawia się co to w ogóle są te FPS'y? FPS'y to liczba klatek "pełnoekranowych obrazów", które nasz PC da radę wyświetlić w ciągu jednej sekundy. Im większa liczba FPS'ów, tym płynniej chodzi gra.

   

Komendy CS

// PORUSZANIE SIĘ , DZIAŁANIE

"+forward" - do przodu
"+back" - do tyłu
"+moveleft" - w lewo
"+moveright" - w prawo
"+speed" - chodzenie
"+duck" - kucanie
"+jump" - skakanie
"+use" - użyj
"impulse 100" - latarka
"impulse 201" - spray logo (malowidło)
"+showscores" - pokaż statystyki
"+voicerecord" - włącz mówienie

   

Bindowanie klawiszy

Bindowanie klawiszy to przypisanie komendy (lub komend) do wybranego klawisza na klawiaturze (lub przycisku na myszce). Wszystkie bindy wpisujemy w konsoli [~] albo w pliku konfiguracyjnym gry - config.cfg, ewentualnie w swoim pliku configuracyjnym i po przejściu do gry wpisujemy: exec nazwanaszegopliku.cfg. Jeśli chcesz przypisać do klawisza więcej niż tylko jedną komendę, musisz oddzielić je od siebie średnikiem.

 

Schemat:

bind "klawisz" "komenda"

 

Przykłady:

bind "mouse1" "+attack"

bind "enter" "messagemode"

bind "KP_HOME" "m4a1; primammo"