Bronie

Nóż

Nóż - podstawowe uzbrojenie TT (terrorystów) i CT (antyterrorystów), nóż jest darmowy i dostajemy go na początku każdej rundy. Gdy skończy się amunicja pozostaje nam tylko nóż. Nóż ma 2 tryby zadawania obrażeń: atakując LPM (lewym przyciskiem myszy), atak jest szybki, ale zadaje tylko 15HP obrażeń, natomiast atakując PPM (prawym przyciskiem myszy) atak jest nieco wolniejszy, ale jedno trafienie zabiera przeciwnikowi 65HP. Zdecydowanie polecam ten drugi sposób używania noża.

 

Granaty

HE Grenade (granat wybuchowy) - dobrze mieć przy sobie granat. To dobra broń gdy w polu rażenia znajdzie się kilku przeciwników, granat odbiera około 60-70hp jeśli dobrze trafimy.

 

 

Piostolety

Glock - podstawowa broń Terro, jest to najgorszy pistolet w grze, słaba siła ognia i marna celność, trzeba nieraz wypruć 8 kulek żeby zabić. Zaletą jest duży magazynek na 20 naboi. Broń posiada tryb ognia Burst - wystrzeliwuje po 3 naboje ale bardzo ogranicza to szybkostrzelność. Jeśli nie trafisz za pierwszym razem spodziewaj się zginąć.

   

SMG

Uzi/Ingram MAC 10 - dostępne tylko dla Terro. Bardzo dobra broń, chociaż wymaga specyficznego podejścia do gry. ponieważ jest lekka i szybkostrzelna, możesz z nią biegać i strzelać długimi seriami, wadą tej broni jest słaba siła i brak celności na dalszy dystans, noś zawsze do pary Desert Eagle aby likwidować odległe cele :)

 

TMP - odpowiednik Uzi ale dostępny tylko dla CT. Broń w charakterystyce bardzo podobna do UZI, ale trochę lepsza pod względem szybkości strzelania i sile rozrzutu, posiada także tłumik i jest tańsza. Wadą jest to że jest jeszcze słabsza(mniejsza siła rażenia naboju) od Uzi i czasem trzeba wpakować kolesiowi 10 kulek aby zabić.

 

 

Shotguny

M3 - popularna pompa, 8 naboi, wolno strzela ale z bliska nie ma sobie równych. Jeden strzał z bliska w korpus czy w głowę = śmierć przeciwnika nawet jeśli ma kevlar(kamizelkę). Broń wymaga praktyki ponieważ należy być bardzo opanowanym i strzelać tylko przy stuprocentowej pewności że trafisz. Dobrze mieć do pary deserta na dalsze dystanse.

XM1014 - autopompa, 7naboi, można szybciej strzelać, nawet ogniem ciągłym, ale nie polecam tego sposobu bo siedem naboi szybko się skończy a recoil wtedy jest taki że zamiast przeciwnika podziurawisz tylko sufit. Lepiej strzelać trochę szybciej niż z M3 ale pojedynczymi strzałami. Bron jest bardzo dobra w zamkniętych lokacjach ale droższa sporo od M3.

   

Karabiny

AK 47 - dostępny tylko dla Terro, moim zdaniem to najlepsza broń w grze. Jest niesamowicie celna na długich dystansach i potwornie silna. Jednak wymaga ogromnej praktyki gdyż ma bardzo duży odrzut. Nie strzelaj nigdy więcej niż 2 strzały w serii, zawsze na chwilę się zatrzymuj jeśli chcesz oddać strzał na dystans. Jeśli musisz kogoś załatwić z bardzo bliska celuj najpierw w klatkę a potem zjedź na nogi przeciwnika. Recoil układa się w cyfrę 7 więc jeśli chcesz utrzymać cel to strzelając serią musisz jakby narysować odwróconą siódemkę.

 

Galil - dostępny tylko dla Terro, jest tani, słabszy od AK i mniej celny, ale posiada za to magazynek na 35 naboi. Dobra broń jeśli nie stać Cię na AK no i czasem nawet lepsza od AK w ciasnych lokacjach gdyż ma mniejszy odrzut i większy magazynek.

 

M4A1 - tylko dla CT, przez wielu uznana za najlepszą broń w grze, zdecydowanie najbardziej wszechstronna. Nadaje się na daleki dystans i na bliski. Choć jest mniej celna na bardzo dalekim dystansie od AK i trochę słabsza, to dalej bardzo dobra broń do walki na dystans. Jest bardziej szybkostrzelna od AK i można do niej założyć tłumik. Jest to bardzo

 

Dodatkowe wyposażenie

Nigh Vision, noktowizor - nie przydaje się kompletnie do niczego.

 

 

 

Kevlar (Kamizelka) - podstawa, zawsze kupuj. Dzięki kamizelce obrażenia zadawane przez przeciwnika są mniejsze. Koszt to 600$.

 

 

Kevlar + helmet (kamizelka + hełm) - właściwości takie jak